E-İhracatE-Ticaret

ETSY Nasıl Bir Pazaryeri?

Son zamanlarda internet üzerinden etkili bir düzeyde hizmet sunan pazar yerlerinin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. ETSY de bu pazar yerleri arasında yer alan ve kendine özgü bir platform olarak tanımlanmaktadır. ETSY nasıl bir pazar yeri? Sorusu da bu kapsamda sıklıkla dillendiriliyor! ETSY temelde işçiliği yüksek olan ve el emeği olarak nitelendirilen ürünlerin satışının yapıldığı nitelikli bir platform olarak tanımlanmaktadır. Bu platformda orijinal ürünler sunulmakla birlikte söz konusu pazar yerinin çok geniş bir kitleye hizmet sunabildiğini ifade etmek de mümkün olmaktadır.

ETSY pazar yeri; uluslar arası bir platform olarak karşımıza çıktığı için ulaşabildiği kitle de her geçen gün itibariyle artış göstermektedir. Bu platformda özellikle orijinal aksesuarlar, kıyafetlerle vintage ürünler yer almaktadır. Tamamıyla el emeği göz nuru ürünlere yer veren ETSY; her geçen gün itibariyle etkili bir düzeyde gelişim gösteren bir platform olarak tanımlanmaktadır. Elbette ki bu durum ETSY platformunun ülkemizde d merak edilmesini mümkün kılmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında ETSY’da nasıl satış yapılır? Sorusuna yanıt vermekte de fayda var! İşte bu soruya dair net yanıtlar!

ETSY’da Nasıl Satış Yapılır?

Nitelikli bir satış platformu olarak karşımıza çıkan ETSY geniş bir kitlesi mevcut olan bir pazar yeri olduğu için yatırımcılar açısından avantajlı bir platform olarak tanımlanmaktadır. ETSY pazar yerinde satışa başlamak için ilk önce bu platformda bir mağaza açmanız şarttır. Bu platformda mağaza açabilmek ise oldukça basit bir işlemdir. EEtsy.com adresine giriş yaptıktan sonra Sell On Etsy yazan bölüme giriş yapıp; gerekli bilgileri doldurmanız halinde bu platformda mağaza açabilirsiniz. Söz konusu bölümü eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra mail adresinize doğrulama linki gelecektir. Bu linki de tıkladıktan sonra artık; ürünlerinizi kendi mağazanıza yükleyerek, ETSY platformu üzerinden satış yapabilirsiniz!

ETSY platformunda mağaza açtıktan sonra birkaç önemli konuda düzenleme yapacak olursanız; satış yapmak konusunda da önemli kazanımlar elde edebilirsiniz. Öncelikli olarak mağazanızı açtıktan sonra mutlaka mağazanıza kişisel dokunuşlar katmalısınız. Yani kendi mağazanızı kişiselleştirmeniz, sizin için önemli avantajları getirecektir. Yapacağınız düzenlemeler sayesinde hedef kitlenize özgü tanımlar yaparak da tanıtımınızı yapabilirsiniz! Yine sizin ve markanızın vizyonunu yansıtan bir mağaza tasarımı ürünlerinize bir fark katacaktır. Şayet ürünlerinizin üretim aşamasını detaylı bir şekilde görselleştirecek olursanız; bu sizin markanızın inandırıcılığını da olumlu yönde etkileyecektir!

ETSY’de Hangi Ödeme Yöntemi Kullanılır?

ETSY üzerinden ürün satışı yapmak isteyenler açısından ETSY ödeme yöntemlerinin nasıl olduğu? Sorusu sıklıkla dillendirilmektedir. Genelde ETSY platformundaki ödemeler Paypal üzerinden yapılmaktadır. Ancak ülkemizde Paypal ödemesi konusunda kısıtlama durumu mevcut olduğu için alternatif ödeme yöntemleri de devreye girebilmektedir. Bunun için havale seçenekleri de değerlendirilmektedir. Ayrıca ETSY’da mağaza açmak ücretli midir? Sorusu da sıklıkla yanıtı aranılan bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. ETSY pazaryerinde mağaza açmak tamamen ücretsizdir!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu