E-İhracatEtsy

Ev Hanımları Etsy ile Nasıl Satış Yapabilir?

Teknolojinin gelişmesinin hem avantaj hem de dezavantaj noktasında birçok sonuçlar doğurdu. Ülke coğrafyamızda internet kullanımı çok yüksek rakamlara ulaşması zaman içerisinde dijital mecraların ve online ortamlarda satışı da arttırdı. Bu süreçte ise e-ticaret son yıllarda oldukça gelişerek çok büyük bir pazar ağına sahip oldu. Esnaflar sabah akşam açık olacak bir mağazaya hayır diyemezken teknolojik gelişmelerin sonrasında ise e-ticaret noktasında araştırmalar yapmakta. E-ticaret sürecini iyi yönetebilen birçok esnaf artık mağazalarını sanal ortamlara taşımış durumda. Sanal ortamlardaki ticaret ağının çok genişlemesi ile birlikte Ticaret Bakanlığı e-ihracat devrini de ülkemizde devreye soktu.

E-ticaret alanının olumlu bir şekilde büyümesi ve artık ülke coğrafyamızda yer alan hedef kitlelerin de güvenini kazanması ile birlikte artık yurt dışına satış devri de başlıyor. Yurt dışına yapılacak olan satışlar için de gerekli düzenlemeler geldi ve bu süreçte de devlet gerekirse teşvik vermektedir. E-ihracat üzerinde ise kadınlar oldukça bu sektörü beslemeye çalışmaktadır. Nasıl mı? Gelin birlikte inceleyelim..

E-ihracat devrinin ülkemizde başlaması ile birlikte artık birçok e-ticaret sayfaları bu süreçte daha iyi bir şekilde gelişim gösterebilmek ve satış kazançlarını arttırmak adına yurt dışındaki pazarlara girmeye çalışıyor.

Etsy şirketi ise e-ihracat noktasında Türkiye de büyük bir Pazar ağı olarak görülmektedir. E-ihracat yapmak isteyen birçok satıcı bu süreçte Etsy kayıt olabilir ve partnerlik başvurularını başlatabilir. Tamamen kullanıcıların el emekleri ve orijinal olan ürünleri sunan bir Pazar ağı olan Etsy şirketi uluslararası bir kurumdur. Türkiye de e-ihracat noktasında çoğunluğu kadın olan girişimciler bu platform üzerinden satışlar gerçekleştirmektedir.

Ev hanımları Etsy üzerinden kendi el işçiliklerini ortaya koyarak hazırladıkları ürünlerini satışa sunabilir. Bu süreç ile ilgili Etsy üzerinden hesap oluşturarak işlemlerine başlayabilir. 

  • Etsy web sayfası üzerinde satışa başlamanız adına mağazanızı oluşturun.
  • Web sayfasına giriş yaptıktan sonra “Sell On Etsy” kısmından mağaza açabilirsiniz.
  • “Open Your Etsy Shop” sayfasından ise gerekli olan formu doldurarak mağaza başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ev hanımları kendi ürettikleri ürünlerini başvurusunu yaptıkları mağazalarının onaylanmasının ardından rahat bir şekilde satabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu