• Bu forumun amacı e-ihracat sürecinde çeşitli pazaryerlerinde ve e-ihracat aşamalarında karşınıza çıkan engelleri ve deneyimlerinizi bu platformda paylaşma imkanı vererek milli ihracat yardımlaşma ortamı oluşturmaktadır.

Amazon depolarına kargo yapmakla ilgili

slytherin

Member
Yeni Üye
Katılım
13 May 2021
Mesajlar
20
Tepki
1
Herkese merhaba iyi akşamlar. Facebook 'ta yazmıştım ama bir dönüş alamadım.
Amazon işinde daha yeniyim öğrenmeye çalışıyorum kafama takılan bir kaç soru var cevaplarsanız çok sevinirim. Ben Trükiye'de ürünü buldum. Kendi adıma fatura kestirdim örneğin. Ben bu ürünü amazon depolarına kargolarken kargo şirketine herhangi bir fatura verecek miyim yada o ürünü aldığım yerin faturasını versem olur mu?

İkinci olarak da ürünleri paketlemek şart sanırsam kutu veya naylon olarak. Ben su kovası satacağım mesela bu ürünü paketleme yapmama gerek var mı, zaten paketleme yaparsam ürünü tek bir kolide gönderemem çok yer kaplar amazon kendi paketleme yapıyor mu?
 

trader

Member
Yeni Üye
Katılım
13 May 2021
Mesajlar
16
Tepki
0
Ürünü Türkiye' de yaptırdınız ve amazona gönderirken faturayla yollamanız Amerika gümrüğünde geçişi kolaylaştırır.
Yollanan kolinin 800 USD altı olduğunu belgelemiş olursunuz. 800 dolar altında olduğunda koli herhangi bir vergi vermiyorsunuz, hediyelik eşya diye görüyorlar. Ama faturasızda yollayabilirsiniz çok bir önemi yok.

Ürünü de Amazon paketliyor fakat sizinde paketlemeniz gerekiyor.
 
kk
Üst