• Bu forumun amacı e-ihracat sürecinde çeşitli pazaryerlerinde ve e-ihracat aşamalarında karşınıza çıkan engelleri ve deneyimlerinizi bu platformda paylaşma imkanı vererek milli ihracat yardımlaşma ortamı oluşturmaktadır.

Amazon Online/Retail Arbitraj Nedir?

ihracatbilgi

Moderator
Yönetici
Katılım
10 Nis 2022
Mesajlar
7
Tepki
0
Amazon Online/Retail Arbitraj Nedir?

Arbitraj iş modeli, mağazalar arası fiyat farklarından faydalanarak gelir elde etmek şeklinde ifade edilebilir.Arbitraj iş modelinde online ya da fiziksel mağazalardaki indirimlerden faydalanarak ürünleri satın alıp Amazon’da satarak gelir elde etmeniz mümkün.

Online Arbitraj e-ticaret mağazalarında ürün avına çıkarak en uygun indirimli ürünleri bulup satmak şeklinde yapılır. Bu iş modelinde sadece indirimli ürünleri keşfedip alıp-satmak şeklinde yapılmıyor. Mesela kurumsal markaların her ülke için belirlediği fiyatlar vardır, bu da belli ülkelerin alım gücüne ya da başka etmenlere göre de değişkenlik gösterebiliyor. Bu marka ürünleri en ucuz ülkede alıp Amazon’da satarak da yapılabilir.

Ancak Arbitraj iş modelinde şöyle sorunlar baş gösterebilir, aynı ürünleri 10 dan fazla satıcının aynı listeden rekabetçi fiyatlarla satmasıdır. Bir diğer sorun da, bu iş modelinde satışının yapılacağı marka ürünler için Amazon’un fatura-yetki belgesi isteme durumunun olmasıdır..
 
kk
Üst