• Bu forumun amacı e-ihracat sürecinde çeşitli pazaryerlerinde ve e-ihracat aşamalarında karşınıza çıkan engelleri ve deneyimlerinizi bu platformda paylaşma imkanı vererek milli ihracat yardımlaşma ortamı oluşturmaktadır.

Eşime aynı adresle 2. amazon hesabı açabilir miyiz?

  • Konbuyu başlatan elinor
  • Başlangıç tarihi
E

elinor

Guest
Merhaba, eşim ve ben suanda amazonda satış yapıyoruz ve 2. bir amazon satış hesabını eşimin üzerinden açmayı düşünüyoruz. Bu yeni hesaba da öncekiyle aynı adres bilgisini yazabilir miyiz?
 

halitcan.tamer

Member
Yeni Üye
Katılım
19 Ocak 2022
Mesajlar
10
Tepki
1
Bu yolun sonu iki hesabınızın da suspend olmasına kadar gidebilir. Neden aynı hesapta satış yapmıyorsunuz ki, ücretleriniz aynı anda vergilerle ilgilenirsini, muhasebe işleriniz kolay olur.
Aynı yerden iki farklı hesap yönetmek ve aynı ürünleri satmak sıkıntı yaratabilir tabi bununla başa çıkmak için pek çok şeye dikkat etmek de gerekebilir teknik açıdan.
 

melek.ardahanli

Member
Yeni Üye
Katılım
19 Ocak 2022
Mesajlar
17
Tepki
2
Zor ama mümkün. Öncelikle kesinlikle amazonda ikinci farklı bir hesap açmak için yeni bir pc gerekiyor. Tamamen farklı ürünler satmalısınız, benzer ürünler de olamamalı. Hesap doğrulatmak için de farklı bir yöntem denemlisiniz, mesela öncekinde telefon faturası ile doğrulattıysanız 2.si eşinizin adına farklı bir fatura olmalı elektrik faturası gibi.
 

halitcan.tamer

Member
Yeni Üye
Katılım
19 Ocak 2022
Mesajlar
10
Tepki
1
Belki eşiniz faklı e-ticaret sitelerine bakmalı, araştırmalı, yoğunlaşmalı . Çünkü bu büyük bir risk bence, diğer mağazanız da suspend tehlikesiyle karşı karşıya kalır ki amazonun hiç acıması olmaz.
 
Üst