• Bu forumun amacı e-ihracat sürecinde çeşitli pazaryerlerinde ve e-ihracat aşamalarında karşınıza çıkan engelleri ve deneyimlerinizi bu platformda paylaşma imkanı vererek milli ihracat yardımlaşma ortamı oluşturmaktadır.

Etsy de satışlarım çok az, nedeni nedir?

madaras

Member
Yeni Üye
Katılım
19 Şub 2022
Mesajlar
15
Tepki
1
2019’dan beri bir Etsy mağazam var. Şuna kadar sadece 5 satışım oldu. El yapımı takılar yapıp listeledim. Neyi yanlış yaptığımdan gerçekten emin değilim. Dükkanımda şimdi 33 ürün var ve 15 ürün daha ekleyeceğim. Sorunum sizce tam olarak nedir, ne yapmam lazım? Gerçekten tavsiyelerinize ihtiyacım var.
 

ekisporter

New member
Yeni Üye
Katılım
19 Şub 2022
Mesajlar
4
Tepki
1
Bunun bir çok sebebi olabilir,


1-öncelikle müşteri ürün resmini görür, beğenir sonra da satın alır. Demek ki her şey den önce resimlerin açıklayıcı, net, yaratıcı olması gerekir. Ürün resimlerinizi sürekli iyileştirirseniz bu sizin lehinize olacaktır. 10 adet görsel hakkınızın hepsini kullanmaya çalışın.
2-Ürün başlığı çok önemli, ilk 40 karakteri özellikle açıklayıcı uzun kuyruklu( ürün nitelikleriyle) yazın, kalan kısmı da ilave niteliklerini keywordlerle yazın. Rakiplerinizi kopyalamayın ama esinlenebilirsiniz.
3- Başlıkta içeren aynı anahtar kelimeler yani keywordler açıklama kısmında da bulunsun. Açıklamada mutlaka müşterinin aklındaki bütün soru işaretleri giderilmeye çalışılsın.
4- Ürün fiyatı için rakip ürünlerin fiyat analizini yapın ve ortalama fiyat girin hatta ne kadar rekabetçi olursanız başlangıçta satışlarınıza o kadar yansır.
5- Düzenli ürün yükleyin ya da optimizasyon yaparak mağazanızla ilgilenin.
6-Pinterest ve Facebook paylaşımları etse de satışlarınızı arttırmak için size epey katkısı olacaktır.
7-E ihracatta kargo çok önemlidir, kargo şirketinden iyi fiyat teklifi alın ki maliyetlerinize yansısın.
 

boluluhasan

Member
Yeni Üye
Katılım
19 Şub 2022
Mesajlar
12
Tepki
1
Arkadaş çok iyi yazmış, ben de bir kaç şey ilave edeyim.
Trendleri takip etmelisiniz mesela Halloween, Thanksgiving temalarına zamanı geldiğinde ayak uydurmak.
Genel trendler; doğumgünü, çeyiz hediyesi, düğün hediyesi gibi niş alanlara özel etsy de satış için liste oluşturma ürüne ve mağazanıza katkı sağlayacaktır.
 

madaras

Member
Yeni Üye
Katılım
19 Şub 2022
Mesajlar
15
Tepki
1
Değerli hocalarım cevaplarınız için teşekkür ederim.
 

alihanli

Member
Yeni Üye
Katılım
19 Şub 2022
Mesajlar
10
Tepki
3
Etsy de ürünlerinize kişiselleştirme hizmeti vermeniz de bir tercih sebebidir. Özellikle hediyelik ürünler de personalization olarak ek seçenek sunarsanız ürünleriniz tercih edilebilir olabilir.
 

upper

Member
Yeni Üye
Katılım
19 Şub 2022
Mesajlar
11
Tepki
3
Mağaza profilinizi de eksiksiz olarak doldurmalısnız. Mağaza hikayesi, kargo şartları, ürün şartları, çalışan ekleme vs.
 
kk
Üst