• Bu forumun amacı e-ihracat sürecinde çeşitli pazaryerlerinde ve e-ihracat aşamalarında karşınıza çıkan engelleri ve deneyimlerinizi bu platformda paylaşma imkanı vererek milli ihracat yardımlaşma ortamı oluşturmaktadır.

Etsy De Yiyecek Satabilir Miyim

furkankalkan

New member
Yeni Üye
Katılım
22 Tem 2022
Mesajlar
2
Tepki
1
Merhaba herkese ben etsy mağazamda el yapımı gıda yiyecek ürünleri satmak istiyorum. Bunun için etsy de bir koşul yahut onay mevcut mu? Yoksa direkt yiyeceği direkt listeleyebiliyor muyum?
 

oxygen

New member
Yeni Üye
Katılım
22 Tem 2022
Mesajlar
4
Tepki
0
Merhabalar,
Evet etsy de gıda ürünleri satmak mümkün. Bu konuyla ilgili Etsy aşağıdaki bilgileri satıcılarla paylaşıyor

"Etsy'de genellikle yiyecek veya diğer yenilebilir ürünlerin satışına izin verilir, ancak kimin yiyecek üretebileceğini, paketleyebileceğini ve satabileceğini belirleyen bir dizi hükümet düzenlemesi vardır. Gıda ürünlerinin yapımı, satışı ve nakliyesi hakkında daha ayrıntılı bilgi için Satıcı El Kitabımıza göz atın. Ek olarak, gıda sevkiyatıyla ilgili belirli kısıtlamalar için USPS'ye ve diğer nakliye şirketlerine danışın. Yiyecek ve diğer yenilebilir maddelerin satışına ilişkin yasalar bölgeden bölgeye değişiklik gösterir, bu nedenle başka sorularınız varsa lütfen bir avukata veya nitelikli bir hukuk uzmanına danışın."

Yani listeleme yaptıktan sonra etsyden sipariş aldığınızda bu ülkeden ülkeye değiştiği için kargo yaptıktan sonra ki bazı kargo firmaları kabul etmeyebilir mutlaka önceden görüşün gümrük görevlisinin inisiyatifine kalabilecek bir durumun içerisine de girebilirsiniz.
 

murat

New member
Yeni Üye
Katılım
22 Tem 2022
Mesajlar
3
Tepki
0
Açıkçası ben siparişlerimin yanına lokum ya da mini çikolatalar koyuyorum jest olsun diye şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım. Belki sıvı bir yiyecek satarsanız bu ciddi problem olabildi nakliye açısından.
 
Üst