• Bu forumun amacı e-ihracat sürecinde çeşitli pazaryerlerinde ve e-ihracat aşamalarında karşınıza çıkan engelleri ve deneyimlerinizi bu platformda paylaşma imkanı vererek milli ihracat yardımlaşma ortamı oluşturmaktadır.

Etsyde bir satışımdan olağanüstü bir komisyon kesilmiş, ne yapmam lazım?

melek.ardahanli

Member
Yeni Üye
Tepki
2
Merhaba,
Öncelikle şimdiden teşekkür ederim. Ben etsy satıcı panelde payment account yani ödeme sayfasına baktığımda ürün satış detay kısmında offsite ads yazıyordu diğerlerinden farklı olarak ve 300 tl buradan kesinti yapmış ayrıca. Bu nedir, niye kafasına göre kesmiş. Mail attım satıcı desteğe ama dönüş yapmıyorlar ki ?

upper

Member
Yeni Üye
Tepki
3
Şimdi bildiğim kadarıyla etsy de belli bir ciroya ulaşınca Etsy otomatik olarak Offsite ads hizmetini aktif ediyor. Bu şu demek Off site ads ile etsy ürünlerinizi farklı platformlarda reklamını yapıyor mesela Facebook, google vs gibi yerlerde, belli websitelerin reklam alanlarında gibi. Ve bu tanıtım ücretsizdir; gösterim ya da tıklanma başına size herhangi bir maliyeti bulunmuyor. Ancak müşteri bu reklamlar aracalığı ile ürününüze geldi ve 30 gün içinde de satın aldıysa o zaman sizden %15 kadar komisyon kesiyor.
Tabi bu otomatik açılan ve kapatması opsiyonel olan bir hizmettir.