• Bu forumun amacı e-ihracat sürecinde çeşitli pazaryerlerinde ve e-ihracat aşamalarında karşınıza çıkan engelleri ve deneyimlerinizi bu platformda paylaşma imkanı vererek milli ihracat yardımlaşma ortamı oluşturmaktadır.

Etsy’de Dijital Ürün Satışlarında Dosya Boyutu Yüklemesi

hakunamatata

New member
Yeni Üye
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
4
Tepki
0
Merhabalar,
Bir sorum var, şimdi etsy de dijital poster satışı yapanlar 2x3, 4x5 vb oranlarda pdf ler yüklemişler ama açıklamalarında 10-15 adet poster var demişler. Bu durum nasıl mümkün olabilir, bu konuda bilgisi olan var mı acaba ? Demek istediğim bu ratio oranlamasını kendileri mi yapıyorlar yoksa baskıya yolladıklarında onlar mı yapıyor. Lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
 

mahir

Member
Yeni Üye
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
5
Tepki
0
O dedikleri mesela toplamda 5 oranda ürünü ayarlamışlar ama 10 15 farklı boyutlarda yazdırmak mümkün oluyor. Yani siz her oranda en büyük olanı tasarlayıp etsy e ürüne yükleyeceksiniz ama dijital ürünü satın alanlar isterse daha küçük boyutlarda çıktısını alabilecek. Rakiplerinizde bu şekilde ürün satanların açıklamalarına girip bakın her oranın en büyük boyutlu tasarımını yapıp yükleyin.
 

tekfur

Member
Yeni Üye
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
14
Tepki
1
Evet, önemli olan en çok giden ya da standart olan bütün oranları çalışmak, ve olabilcek en yüksek çözünürlükte tasarımı yapıp jpeg ya da pdf olarak etsy yüklemek. Ki daha sonra müşterilerle boyut kalite konusunda sorun yaşamayın.
 

portorico

Member
Yeni Üye
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
5
Tepki
0
Ben de şöyle izah edeyim, mesela 8x10, 16x20, 32x40 boyutları aynı orana sahip, siz bu oran için sadece bir boyut çalışacaksınız bu da en büyük olan 32x40 olmalı. Ve sadece bu orandan 3 boyut seçeneği var diye söyleme seçeneğine sahip olacaksınız.
 
Üst