• Bu forumun amacı e-ihracat sürecinde çeşitli pazaryerlerinde ve e-ihracat aşamalarında karşınıza çıkan engelleri ve deneyimlerinizi bu platformda paylaşma imkanı vererek milli ihracat yardımlaşma ortamı oluşturmaktadır.

Etys de ikinci mağazamı açmak istiyorum, diğer hesabıma bağlayabiliyor muyum?

melek.ardahanli

Member
Yeni Üye
Katılım
19 Ocak 2022
Mesajlar
17
Tepki
2
Şimdi etsy de aktif satış yaptığım bir mağaza var ama farklı bir kategoride de satış yapmak istediğim için o ürünler için yeni bir mağaza açmam daha doğru olur diye düşünüyorum. Şimdi açacağım yeni mağazaya da aynı kart bilgilerini girebilir miyim ve aynı panelden ikisini de yönetmem mümkün mü?
 

manu

Member
Yeni Üye
Katılım
13 Ocak 2021
Mesajlar
10
Tepki
0
İkinci mağazanıza tamamen aynı kart, adres bilgilerini girebilirsiniz ama diğer mağazadaki aynı ürünleri aynı kategori de satamazsınız ki zaten siz farklı ürün satacakmışsınız. Şimdi bilgisayarınızdan girdiğinizde ilk mağazanızdan çıkış yapacaksınız ve diğer mağaza için farklı bir mail ve hesapla kayıt olacaksınız. İki farklı mağaza aynı panelden yürütülemez. Sadece hesaplar arası giriş çıkış yapmanız gerekir.
 

boluluhasan

Member
Yeni Üye
Katılım
19 Şub 2022
Mesajlar
12
Tepki
1
Eğer aynı bilgisayardan iki farklı etse mağazanız olacaksa ve kart bilgileriniz aynıysa bir mağaza ile sorun yaşarsanız ya da suspend olursa diğer mağaza da etkilenebilir. O nedenle bunu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer ikinci mağazanızı farklı pc ve kimlik kart bilgileriyle açarsanız daha sağlıklı ve birbirinden bağımsız iki mağaza olarak devam edersiniz.
 
E

elinor

Guest
3 sene önce aynı pcden ve bilgilerle açtığım 2 mağazam vardı, ikisi de iyi ilerliyordu ama birinde etsy politikalarına uymayan bir ürün sattığımdan dolayı 2 kez uyarı geldi ve sonra da birinci mağazamı kapattılar, ikinci mağazamda ivmeyle satışlarımda patlama yaşadığım sırada bir anda suspen geldi ve kimse ilgilenmedi etse ile konuştuğumda telefonu yüzüme bile kaç defa kapattılar. Aman dikkat edin derim.
 
kk
Üst