• Bu forumun amacı e-ihracat sürecinde çeşitli pazaryerlerinde ve e-ihracat aşamalarında karşınıza çıkan engelleri ve deneyimlerinizi bu platformda paylaşma imkanı vererek milli ihracat yardımlaşma ortamı oluşturmaktadır.

Lisans Önemi

theken

Member
Yeni Üye
Katılım
16 Şub 2022
Mesajlar
5
Tepki
3
merhaba mesela örnek olarak halı tasarımlarından takımların logosu veya takım ile ilgili tasarımlar basıldığı zaman illa o halının lisanslı mı olması lazım herhangi bir takım ile ilgili logosunu koyarak bir halı tasarıöı yaptık diyelim bu tasarım satışa sunulsa halı üzerinden lisanslı bir ürün olmayacak böyle bir ürün satmak etsy de sakıncalı olur mu ?
 
E

elinor

Guest
Aslında genel olarak konuşacak olursam bir tasarımın ya da logonun ticari amaçla kullanılması fikri mülkiyet haklarını korumak İçin yasak olduğu İçin etsy de bunu intellectual property rights için ürünlerinizi kaldırır.
İlk kaldırışında sizi uyaran bir mail atar ve tekrarlanması durumunda mağazanızın kalıcı olarak kapatılacağını söyler. Bunun da dönüşü olmaz.

Ama,
Bu tasarıma bağlı mesela ben shutterstock tan indirdiğim bir resmi tablo mockup ıyla epey satmıştım ama daha sonra ihlal gerekçesiyle kaldırmışlardı halbuki aynı tasarımı satan bir mağaza daha vardı ama onunki hala duruyordu. Ya da aynı yerden indirdiğim başka tasarımı hala satıyorum. Etsy nin algoritmaları her nasılsa birbirini tutmayabiliyor dikkatli olmak lazım. Hatta bence ürünü yüklemeden önce ürün detaylarını etsy e mail atın ve diyin ki bakın bu ürünü yüklemek istiyorum ve bu sizin politikalarınıza aykırı mı değil mi öğrenmek istiyorum.
 
kk
Üst